Vážení rodiče

jsme rádi, že jste se podívali na náš web, skautů a skautek Prahy 10. Naleznete zde základní informace o oddílech, jak jako skauti fungujeme, kontakty na vedoucí oddílů, doporučení pro Vaše děti.

V následujícím textu jsme umístili odpovědi na otázky, které Vás mohou zajímat. Pokud v nich nenajdete potřebnou informaci, obraďte se na nás viz kontakty v sekci složení ORJ.

Pro rodiče

Co skauting dítěti přinese?

Skauting přinese dítěti samostatnost, schopnost spolupráce, životní hodnoty, přátelství, silné zážitky, zkušenosti, rozvoj osobního potenciálu, zodpovědnost za sebe, kvalitní životní vzory a celoživotní partu skvělých kamarádů.

Co mám od skautingu očekávat?

Aktivní spolupráci v rozvoji Vašeho dítěte, spolupodílení na tvorbě životních hodnot, víkendové výpravy, letní a zimní tábory, pravidelné schůzky, besídky, expedice, zázemí a zkušenosti největší volnočasové organizace v České republice pracující s dětmi.

Jak mohu svoje dítě přihlásit do oddílu?

V tabulce oddílů a kluboven naleznete oddíl, který nejlépe splňuje Vaše požadavky (věk dítěte, čas schůzek, umístění klubovny), a kontakty. Napišíte nebo zavoláte vedoucímu a domluvíte se na několik ukázkových schůzek. Vedoucí oddílu je Vám k dispozici.

Děti nabíráme celoročně, nejvíce však na začátku září a v průběhu června (na začátku a konci školního roku).

Na Praze 10 máme několik desítek kluboven, adresy a kontakty jsou uvedeny v tabulce oddílů. Nebojte se v případě dojíždění dítěte do klubovny, většinou jezdí s kamarády.

Kolik se platí peněz?

Pokud se dítěti bude ve skautu líbit, pak se hradí roční registrační poplatek, zpravidla okolo 1000,- na rok. Některé oddíly ještě vybírají drobné měsíční příspěvky (např. 30,-Kč/měsíc).

Pro skauty jsou cenově velmi výhodné letní tábory, které svým poplatkem stojí jen 50% z ceny komerčních táborů.

Jak často se jezdí na výlety?

Dle časových možností jednotlivých vedoucích oddílů máme výpravy přibližně jednou za 2 až 8 týdnů.

Jaké musí mít vedoucí oddílu vzdělání?

Vedoucí oddílu je kvalifikovaná dospělá osoba starší 18 let, která splnila dvojúrovňové zkoušky z psychologie, pedagogiky, metodiky, bezpečnosti, práva a další. Každý vedoucí oddílu má akreditovaný zdravotnický kurz.

Bezpečnost dětí v oddíle?

Skauting je největší volnočasová organizace v České republice pracující s dětmi a z důvodu náročných podmínek pro vedení oddílu, vysokými morálními hodnotami je považována za velmi bezpečnou organizaci, která si je vědoma možných rizik a vyžaduje vysoké kvalifikační a kompetenční předpoklady od všech svých vedoucích.

Jsou děti na schůzkách a výletech pojištěné?

Ano, děti jsou automaticky na všech akcích úrazově pojištěné. K tomuto účelu slouží také část ročního registračního poplatku.

Mohu přihlásit více sourozenců?

Ano, je to možné. Oddíly jsou rozdělené podle věku (a někdy podle pohlaví), proto je možné, že děti budou ve dvou různých oddílech.

Je třeba nějaké speciální vybavení?

Využíváme věci do přírody, pohorky, spacák, batoh, s jejichž výběrem vám zkušený vedoucí rád poradí.

TOPlist